Asmeninis tobulėjimas

10 dalykų, kuriuos sudėtinga, bet verta išmokti

Geriausi dalykai gyvenime dažnai yra nieko nekainuojantys, tačiau nemanykite, kad norint tai turėti, neteks išlieti prakaito, skirti laiko ir turėti daug atkaklumo.
Ši taisyklė ypač tinka, kai kalbame apie tam tikrus gyvenimo įgūdžius.

Štai įgūdžiai, dėl kurių verta pasistengti:

1. LAIKO PLANAVIMAS
Ši savybė itin vertinama darbe. Sunkiausia yra išmokti planuoti, tai yra, numatyti, kiek laiko turite skirti kiekvienai užduočiai, kad suspėtumėte visus dienos darbus atlikti laiku.

2. EMPATIJA
Galite būti protingas, sėkmingas ir pats nuostabiausias, tačiau jei nesugebėsite suprasti ir įsijausti į kitų žmonių jausmus, būsite tiesiog sociopatas. Ši savybė svarbi tiek asmeniniuose santykiuose, tiek ir darbinėje veikloje.

3. MIEGO KONTROLĖ
Labai svarbu turėti miego ritualą, nes tai padės lengviau užmigti ir prabusti, be to, pagerins miego kokybę.

4. POZITYVUS POŽIŪRIS Į SAVE
Ne taip svarbu, ką kiti galvoja apie jus. Kur kas svarbiau, kaip jūs pats vertinate save. Reikia laiko, kad imtumėte pasitikėti savimi, net jei aplinkiniai jumis abejoja.

5. NUOSEKLUMAS
Norint būti sėkmingu – būtinas nuoseklumas. Nesvarbu, ar pradėjote sportuoti, ar ėmėtės svarbaus projekto darbe, nuoseklumas padės jums pasiekti trokštamų rezultatų. Net pasiekę viršūnę, privalote stengtis toliau, kad išlaikytumėte tai, ką turite.

6. MOKĖJIMAS PAPRAŠYTI PAGALBOS
Gal nuskambės keistai, tačiau daugelis žmonių bijo prašyti pagalbos, kai jiems jos reikia. Priežastis – niekas nenori pasirodyti silpnas ir nekompetentingas. Nepamirškite, kad paprašydami pagalbos, atrodote siekiantis žinių ir tobulėjimo, be to, įvertinate kito žmogaus kompetenciją.

7. ŽINOJIMAS, KADA PATS LAIKAS PATYLĖTI
Turbūt daugelis yra atsidūręs situacijoje, kai kažką pasakius, kyla noras tuos žodžius atsiimti. Tai ypač būdinga situacijoms, kai esate pikti, pavargę, liūdni ar susierzinę. Taigi, užsičiaupkite, kai esate pernelyg susijaudinę ir jei nurimus vis dar norėsis kažką pasakyti, pirmyn.

8. KLAUSYMASIS
Nuolat skubant nebelieka laiko išgirsti kitą ir iš tiesų suprasti, ką kitas žmogus jums nori pasakyti. Šis įgūdis svarbus ne tik bendraujant namuose, bet puikiai praverčia ir darbe.

9. RŪPINIMASIS SAVO REIKALAIS
Šiam įgūdžiui įgyti kartais prireikia viso gyvenimo. Vis tik, stengtis verta. Juolab, kad kišimasis į kitų reikalus dažniausiai jums pridaro tik daug bėdos.

10. MINČIŲ VALDYMAS
Norėdami kažko pasiekti turite išmokti kontroliuoti savo mintis. Jei nuolat grįšite į praeitį, vargu, ar pasieksite svajonių ateitį.

Iš interneto platybių

Dalintis:

Jums taip pat turėtu patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *