Technologijų pasaulis

Priemonės, palengvinančios neregių ir silpnaregių gyvenimą

Skubu jus supažindinti su priemonėmis, kurias naudoja neregiai ir silpnaregiai. Šie ir kiti daiktai padeda žmonėms, turintiems regėjimo negalią gyventi pilnavertį gyvenimą.

EURO BANKNOTŲ ATPAŽINIMO PRIEMONĖ
Euro valiutos atpažinimo prietaisas yra paprasto dizaino, juo nesudėtinga naudotis. Tai mažas, lengvas ir labai naudingas prietaisas, kuris leis neregiams ir silpnaregiams savarankiškai atskirti euro banknotus. Jis turi vieną mygtuką, kurį paspaudus skleidžiama vibracija, priklausanti nuo euro nominalo dydžio.

KALBANTIS FOTO ALBUMAS
Albume telpa 24 10×15 cm formato paveikslėliai. Kiekvienam paveikslėliui galima priskirti 10 sekundžių trukmės garso pranešimą. Paveikslėlius ir garso įrašus galima keisti neribotai.

KALBANTIS TERMOMETRAS
Ši priemonė aiškiu balsu praneša kūno temperatūrą, todėl neregiai ar silpnaregiai, pasimatavę temperatūrą, gali ją sužinoti be aplinkinių pagalbos.

KALBANTIS KRAUJOSPŪDŽIO MATUOKLIS
Ši priemonė padeda neregiui ar silpnaregiui savarankiškai sužinoti savo kraujospūdį ir pulsą. Matuoklis aiškiu balsu praneša matavimo rezultatus ir parodo juos kontrastingais, dideliais skaitmenimis dideliame ekrane. Atmintyje saugomi paskutiniai keli matavimo rezultatai su matavimo laiku ir data.

KALBANTIS CUKRAUS KIEKIO KRAUJYJE (DIABETO) MATUOKLIS
Ši priemonė padeda neregiui ar silpnaregiui savarankiškai sužinoti cukraus kiekį kraujyje. Rezultatą pateikia aiškiu balsu. Įjungiamas vienu paprastu mygtuko paspaudimu, kai testo juostelė įdėta, prietaisas pasiruošęs perskaityti informaciją. Automatiškai išsaugo paskutinius kelis matavimų rezultatus kartu su data ir laiku.

SKYSČIO LYGIO MATUOKLIS
Ši priemonė kabinama ant talpos krašto ir aiškiai girdimu tonu arba gerai juntama vibracija praneša, kad puodelis ar stiklinė pilna. Matuoklis reaguoja į skirtingą skysčio lygį ir apie tai praneša skirtingais garsinio signalo tonais arba gerai juntama vibracija.

STALINIS KALBANTIS LAIKRODIS
Tai ne tik kalbantis laikrodis, bet ir daugiafunkcinė priemonė, galinti pranešti balsu datą, laiką, kambario temperatūrą, nusistatyti žadintuvą.

RANKINIS KALBANTIS LAIKRODIS
Šis rankinis laikrodis turi didoką ekranėlį, pritaikytą silpnaregiams, kuriame ryškiai matosi skaičiai. O visiškai nematantys žmonės gali naudotis garsine funkcija. Žmonės, turintys regėjimo negalią gali kelių mygtukų pagalba ne tik pasitikslinti laiką, bet gali ir nusistatyti žadintuvą.

BATERIJŲ ĮKROVIMO LYGIO MATUOKLIS
Su šiuo matuokliu neregiui arba silpnaregiui lengva sužinoti baterijų įkrovimo lygį. Tereikia bateriją pridėti prie atitinkamų kontaktų ir matuoklis garsu arba vibracija praneš baterijos įkrovimo būseną. Šis matuoklis turi ir dar vieną pliusą – yra mažas, paprastas ir patogus. Tad jį lengva nešiotis su savimi.

KALBANTIS BATERIJŲ ĮKROVIKLIS
Su šiuo įkrovikliu neregiui arba silpnaregiui patogu įkrauti įvairaus tipo baterijas. Kalbantis įkroviklis balsu praneša apie įkrovimo lygį, be to, yra numatyti LED indikatoriai atskirai kiekvienai įkraunamai baterijai. Išmanus įkroviklis aptinka baterijas su defektais, automatiškai nustato optimalų įkrovimo laiką, tad baterijų neįmanoma perkrauti.

KALBANTIS SPALVŲ ATPAŽINTUKAS
Šis spalvų atpažintukas atpažįsta daugiau nei 150 įvairių spalvų tonų ir apie juos vartotojui praneša aiškiu balsu. Neregys ar silpnaregis savarankiškai gali sužinoti įvairių daiktų spalvas, pvz., rūbų, baldų. Jo dėka lengvai galima suderinti dėvimų drabužių spalvas, apsimauti vienodos spalvos kojines.

VIRTUVĖS SVARSTYKLĖS
Lengvai valdomos, kalbančios elektroninės virtuvės svarstyklės leidžia neregiui ir silpnaregiui savarankiškai sužinoti tikslų maisto ir kitų produktų svorį. Labai aiškiu balsu praneša produkto svorį: gramus, kilogramus.

ELEKTRONINIS SKAIČIUOTUVAS
Šis skaičiuotuvas skirtas neregiams ir silpnaregiams, dirbantiems mokslinį darbą ar susiduriantiems su sudėtingesniu ekonominiu, statistiniu, buhalteriniu skaičiavimu. Žmonėms su regėjimo negalia patogu, kad skaičiuotuvas įgarsina atliekamas funkcijas ir gaunamą rezultatą.

TAKTILINĖS (BALTOSIOS) LAZDELĖS
Tai lazdelės, skirtos neregių ir silpnaregių savarankiškam mobilumui bei orientacijai. Baltoji lazdelė neregiui ar silpnaregiui yra būtina, jei jis nori savarankiškai judėti aplinkoje, pvz., mieste, visuomeniniame transporte ir kt.

Žmonės turintys regėjimo negalią gali šiuos ir dar daugiau daiktų su kompensacija įsigyti specialiose pardavimo vietose. Daugiau informacijos rasite šiuose tinklapiuose:
www.tpnc.lt
www.vnvgrupe.lt
www.biomedika.lt

Dalintis:

Jums taip pat turėtu patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *